رئیس بنیاد مستضعفان از بیمارستان بازرگانان بازدید کرد

پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان از بیمارستان بازرگانان اتاق تهران بازدید کرد و در جریان نوسازی، بازسازی و تجهیز این مرکز درمانی قرار گرفت. او پیشرفت‌های بیمارستان بازرگانان را قابل توجه خواند و آن را نتیجه کار و فعالیت مسوولانه و خیرخواهانه بخش خصوصی دانست.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، صبح روز سه‌شنبه ۱۵ آذرماه از بیمارستان بازرگانان تهران بازدید کرد. سیدپرویز فتاح در این بازدید که رئیس اتاق تهران نیز وی را همراهی کرد، ابتدا طی دیدار با هیات مدیره بیمارستان بازرگانان، از روند نوسازی و تجهیز این مرکز درمانی که اداره آن از سال ۱۳۹۵ از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) به اتاق بازرگانی تهران بازگشت داده شد، اطلاع پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، فتاح سپس در بازدید از برخی از بخش‌های این بیمارستان، از نزدیک با اقدامات و تحولات ایجاد شده از سوی اتاق تهران و نیکوکاران کارآفرین بخش‌خصوصی برای ارتقای بیمارستان بازرگانان به سطح اول بیمارستان‌های کشور آشنا شد.

فتاح در سال ۹۵، ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) را برعهده داشت و در آن سال، طی توافقی با اتاق تهران، اداره بیمارستان بازرگانان تهران که وقف این اتاق بود و پس از انقلاب اسلامی، اداره آن در اختیار کمیته امام خمینی (ره) قرار داشت، به اتاق تهران بازگردانده شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در نشست رئیس بنیاد مستضعفان با رئیس اتاق تهران و اعضای هیات مدیره بیمارستان بازرگانان، بهزاد کلانتری رئیس بیمارستان بازرگانان در توضیحاتی، روند بازسازی و تجهیز بخش‌های مختلف این بیمارستان طی شش سال گذشته را تشریح کرد و با اعلام اینکه اتاق تهران مدیریت بیمارستان بازرگانان را با ۱۰۲ تخت طی سال ۹۵ به دست گرفت، تصریح کرد که در حال حاضر این بیمارستان به ۱۵۵ تخت مجهز شده است و بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از سوی مرکز CRM اتاق تهران، میزان رضایتمندی بیماران پس از ترخیص از این مرکز درمانی بخش‌خصوصی، به بیش از ۹۸ درصد رسیده است.

کلانتری به این نکته نیز اشاره کرد که با تدبیر اتاق تهران و به‌کارگیری صندوق مالی که منابع آن از محل کمک‌های خیرین و نیکوکاران تامین می‌شود، هزینه درمان بیماران در بیمارستان بازرگانان که متعلق به بخش خصوصی است، از بیمارستان‌های دولتی به مراتب کمتر است.

وی همچنین، آموزش پرسنل درمان بیمارستان بازرگانان تهران برای ارتقای الگوهای رفتاری با بیماران و مراجعه‌کنندگان به این مرکز درمانی را از جمله اقدامات صورت گرفته طی سال‌های اخیر عنوان کرد و یادآور شد که این شیوه مدیریتی، منجر به افزایش میزان رضایتمندی بیماران در این بیمارستان شده است.

اداره بیمارستان بازرگانان به اهلش واگذار شد

همچنین در این جلسه، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، با اعلام اینکه به هنگام ورود به بیمارستان بازرگانان، تحول رخ داده در این مرکز درمانی واقع در جنوب تهران را در مقایسه با دوره پیش از واگذاری آن به اتاق تهران، حس کرده‌است، تصریح کرد که کیفیت خدمات‌رسانی بیمارستان بازرگانان و بازسازی و تجهیز این مرکز درمانی به دستگاه‌های به روز درمانی، نشان داد که می‎‌توان به بخش‌خصوصی کارآمد اعتماد کرد و با واگذاری امور مختلف به اهل آن، نتایج قابل‌قبولی را برای مردم و نیز دولت متصور شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، سیدپرویز فتاح پس از بازدید از بخش‌های مختلف درمانی بیمارستان بازرگانان، در جمع اعضای هیات مدیره این بیمارستان، گفت: امروز و با حضور در بیمارستان بازرگانان و لمس از نزدیک، از روایت‌هایی که از تحول در این مرکز درمانی را شنیده بودم، اطمینان یافتم و خدا را شاکر هستم که امانت مسولیت و اداره این بیمارستان را طی سال ۹۵ و واگذاری آن از کمیته امداد امام خمینی (ره) به اتاق تهران، به اهل آن داده شد.

وی همچنین پس از بازدید از بیمارستان بازرگانان، آمادگی بنیاد مستضعفان برای هم‌اندیشی و مشورت با اتاق تهران در امور اجرایی و خدمات‌رسانی به مردم را اعلام کرد.

 

keyboard_arrow_up