مرکز جامع تصویربرداری پزشکی بیمارستان بازرگانان  به صورت  شبانه روزی در جهت ارائه خدمت به مراجعه کنندگان فعالیت می کند.

بخش تصویربرداری بیمارستان که در طبقه زیر همکف ساختمان  واقع شده،  شامل واحدهای سونوگرافی، ماموگرافی و ام آر آی 5/1 تسلا ، سنجش تراکم استخوان، ماموگرافی و رادیولوژی می باشد.

سونوگرافی

در این واحد سونوگرافی های روتین تشخیصی، داپلر رنگی و همچنین نمونه برداری های تحت هدایت سونوگرافی ،  CT Biopsie،  Sono Biopc  توسط متخصصان رادیولوژی انجام می گیرد.

همچنین سونوگرافی های عروق کاروتید، ورتبرال گردنی از نظر وجود پلاک و تنگی، عروق کلیوی جهت بررسی استنوز شریان کلیوی، ترومبوز وریدکلیوی، عروق محیطی شریانی و وریدی از نظر وجود تنگی، آنوریسم، فیستول های شریانی و وریدی کبد از نظر هیپرتانسیون پورتال، ضایعات عروقی وتومورال داپلر توده ها ازنظر واسکولاریتی و داپلر قابل انجام و بررسی می باشد.

دستگاه ماموگرافی

با استفاده از ماموگرافی دیجیتال در تشخیص وجود توده ها و تومورهای احتمالی پستان ها و همچنین غربالگری اماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد.

بخشMRI

این بخش دارای جدیدترین دستگاه MRI   شرکت زیمنس آلمان  با قدرت میدان مغناطیسی ۱٫۵ تسلا بوده و مجهز به کارآمدترین نرم افزارها و سخت افزارهایMRI  می باشد که با کمک کارشناسان با تجربه و متخصصین متبحر رادیولوژی قادر به ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیماران گرامی می باشد. این بخش درتمام طول هفته آماده ارائه خدمت به بیماران می باشد.

این مدل دستگاه MRI  دارای ویژگی و امکانات خاصی است:

مجهز به تکنیک های کاهش صدا می باشد به نحوی که صدای دستگاه تا میزان ۵۰ درصد کاهش می یابد علاوه بر آن دارای گوشی مخصوص جهت پخش موسیقی می باشد که باعث آرامش بیشتر بیمار می گردد.

دارای سیستم تهویه قابل تنظیم می باشد که هوای تازه و مطلوب را در هنگام اجرای آزمون MRI  در اختیار بیمار قرار می دهد. مجهز به تکنیک های تصوربرداری جدیدی است که ضمن افزایش کیفیت تصاویر زمان اسکن را به حداقل ممکن می رساند. این دستگاه با طول تونل 145 سانتیمتروقطر دهانه دستگاه بیشتر از مدل های هم نوع خود بوده (۷۰ سانتی متر)که از دستگاه‌های معمول 10 سانتیمتر عریض‌تر است. هدف از ارائه این سیستم، راحتی و از بین بردن ترس از تونل تنگ و محصور افراد است .دستگاه فوق مجهز به نسل چهارم تکنولوژیRFموسوم بهTIM 4Gاست که درآن SIEMENS به‌ صورت انحصاری مسیر دریافت سیگنال دستگاه و همچنین مسیر ارسالRFرا دیجیتال می‌کند و با فیبر نوری انتقال انجام می‌گیرد.

سی تی اسکن

دستگاه سی تی مولتی اسلایس نیز خدمات سی تی اسکن شامل انواع عکسبرداری از سیستم عضلانی اسکلتی، NORO،  CTA ، CTV می باشد.

 

 

 

keyboard_arrow_up